Is dat Glutenvrij?!

alcoholische dranken en gluten

Met alcohol, zonder gluten! Welke alcoholische dranken zijn glutenvrij?

Een veel gestelde vraag, vooral tijdens de feestdagen! Welke alcoholische dranken zijn eigenlijk glutenvrij? En hoe zit dat precies met glutenvrij bier? Is glutenvrij bier écht glutenvrij? Wanneer ik de ingrediënten lees, dan zijn er wel gluten bevattende granen gebruikt. Ik geef je een handige uitleg en laat je weten wat wél en niet mag. …

Met alcohol, zonder gluten! Welke alcoholische dranken zijn glutenvrij? Lees meer »

Welke vleesvervangers zijn ook glutenvrij?

Wil je naast je glutenvrije dieet ook graag minder of zelfs helemaal geen vlees meer eten? Dan vraag je je waarschijnlijk af welke vleesvervangers ook glutenvrij zijn. Wij zetten onze favoriete vleesvervangers zonder gluten op een rijtje. Handig toch?   Glutenvrij én Vega Het is nog niet zo makkelijk. De combinatie glutenvrij én vegetarisch vraagt …

Welke vleesvervangers zijn ook glutenvrij? Lees meer »

Waarom staat glutenvrije haver toch dikgedrukt op een etiket?

In 2014 is er in de EU een nieuwe wet ingegaan die de regels voor het noteren van allergenen op etiketten strenger heeft gemaakt. Hierbij gaat het om de 14 allergenen waarbij de sterkste overgevoeligheidsreacties ontstaan, waaronder gluten, melk, soja, noten en pinda.   Soms is er verwarring over haver. Haver is van nature glutenvrij, …

Waarom staat glutenvrije haver toch dikgedrukt op een etiket? Lees meer »

Glutenvrije noedels: al je opties op een rij

Laten we het eens hebben over een belangrijk onderwerp: glutenvrije noedels! Gelukkig kom je als je glutenvrij moet eten niks tekort als het gaat over noedels. Er is volop keuze, met uiteenlopende ingrediënten. Welke keuzes heb je?   Noedels en mie: wat zijn de verschillen? Mie, mihoen, noedels… Al die verschillende termen kunnen verwarrend zijn. …

Glutenvrije noedels: al je opties op een rij Lees meer »